Back

Stronflex, Powerflex, Deuter silentbloky: Čo ponúkajú a aký je medzi nimi rozdiel?

Added: 22.1.2024 11:06.30 Views count: 93

22 January 2024

Silentbloky sú dôležitou súčasťou podvozku automobilu. Slúžia na tlmenie vibrácií a nárazov, ktoré vznikajú pri jazde po nerovnom povrchu. Tradične sa vyrábajú z gumy, ale čoraz obľúbenejšie sú aj polyuretánové silentbloky už skoro celú dekádu. Vďaka čomu dnes vieme o funkčnosti silentblokov z poliuretanu dostatočne veľa informácii a čerpápe z mnohoročných skúseností.

Stronflex, Powerflex, Deuter silentbloky: Čo ponúkajú a aký je medzi nimi rozdiel?

Ako fungujú silentbloky?

Silentbloky sa skladajú z dvoch častí: z telesa a vložky. Telo je zvyčajne vyrobené z ocele alebo hliníka a vložka z gumy alebo polyuretánu. Gumové silentbloky sú pružnejšie ako polyuretánové, čo znamená, že lepšie tlmia vibrácie. Na druhej strane, polyuretánové silentbloky sú odolnejšie voči opotrebeniu a teplotným zmenám.

Aké sú výhody polyuretánových silentblokov?

Odolnosť: Polyuretánové silentbloky sú oveľa odolnejšie voči opotrebeniu ako gumové. Môžu vydržať aj niekoľkonásobne dlhšie.
Stabilita: Polyuretánové silentbloky poskytujú lepšiu stabilitu vozidla. Znižujú nežiaduce ohybové pohyby zavesenia kolies, čo má za následok lepší prenos krútiaceho momentu na kolesá a menšie opotrebovanie pneumatik.
Ovladateľnosť: Polyuretánové silentbloky zlepšujú ovladateľnosť vozidla. Zvyšujú citlivosť riadenia a znižujú náklon vozidla pri brzdení.

Aké sú nevýhody polyuretánových silentblokov?

Tvrdosť: Polyuretánové silentbloky sú tvrdšie ako gumové. To môže spôsobiť zvýšený hluk a vibrácie pri jazde po nerovnom povrchu. (dnes už po dlhodobých skúsenostiach sú zmesy silenblokov vyvynuté tak aby takmer vôbec netrpeli touto vlastnosťou)
Cena: Polyuretánové silentbloky sú zvyčajne drahšie ako gumové.

Stronflex, Powerflex a Deuter

Stronflex, Powerflex a Deuter sú tri z najznámejších výrobcov polyuretánových silentblokov. Všetci ponúkajú širokú škálu produktov pre všetky typy automobilov.

Stronflex sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Silentbloky Stronflex sú vyrobené z vysokohustého polyuretánu, ktorý poskytuje vynikajúcu odolnosť voči opotrebeniu a teplotným zmenám.

Powerflex je známy svojou precíznosťou výroby a širokou ponukou produktov. Silentbloky Powerflex sú dostupné v rôznych tvrdostiach, čo umožňuje ich prispôsobenie potrebám konkrétneho vozidla.

Deuter  je výrobca, ktorý sa špecializuje na výrobu polyuretánových silentblokov pre športové a pretekárske vozidlá. Do ponuky zaradil aj verziu 75 sha ktorá je ekvivalent pre použítie ako náhradu za sériové gumové silenbloky. Silentbloky Deuter sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a poskytujú vynikajúcu odolnosť a výkon.  

Ktorý výrobca silentblokov je pre vás ten pravý, závisí od vašich individuálnych potrieb a preferenci:
-  hľadáte silentbloky s dlhou životnosťou a vynikajúcou odolnosťou, Stronflex je dobrou voľbou
-  chcete silentbloky, ktoré možno prispôsobiť potrebám vášho vozidla, Powerflex je dobrou voľbou
-  hľadáte silentbloky pre športové alebo pretekárske vozidlo alebo kompromis seriovej tuhosti a športovej jazdy, Deuter je dobrou voľbou.

Discussion

(0 comments)

Privacy preferences
We use cookies to enhance your visit of this website, analyze its performance and collect data about its usage. We may use third-party tools and services to do so and collected data may get transmitted to partners in the EU, USA or other countries. By clicking on 'Accept all cookies' you declare your consent with this processing. You may find detailed information or adjust your preferences below.

Privacy declaration

Show details

Login